Polskie #dobretchnologie czyli cudze chwalicie a swego nie znacie!

 

 

Może to zbieg okoliczności (w co wątpie) ale w ostatnim czasie natrafiłam na 3 całkowicie różne artykuły z całkiem różnych źródłem i wszystkie one ze sobą coś wspólnego mają.

A oto i one:

 

W pierwszym przeczytasz o:

Firmie RemmedVR, która pracuje nad rewolucyjnym wykorzystaniem technologii VR do leczenia wad wzroku. Tworzą rozwiązanie, które ma leczyć leniwe oko i zeza a to i tak nie jest ich ostatnie słowo. Innowacją jest też fakt, że leczenie odbywać się będzie w domu a konsultacje z lekarzem okulistą prowadzącym będa zdalnie.

– Szukając kolejnych zastosowań dla naszych gogli, zgłębialiśmy zastosowania edukacyjne, sprzedażowe i oczywiście medyczne. Braliśmy pod uwagę bardzo różne schorzenia, które mogłyby być leczone lub diagnozowane z wykorzystaniem VR – mówi Maciej Szurek. Jednak szczególną uwagę zwrócili na zaburzenia widzenia. Problem okazał się dotkliwy dla dzieci i do tego na tyle powszechny, że ma potencjał biznesowy. Piotr Krukowski i Maciej Szurek spodziewają się RemmedVR osiągnie sukces.” – można przeczytać w tymże artykule.

Twórcy mają zarówno dobre serce jak i dryg biznesowe! 3mam za nich kciuki!!

 

W drugim przeczytasz o:

Innowacyjnym SensDx, które tworzy specjalne urządzenie, które w warunkach domowych potrafi określić czy chorujesz na zakażenie wirusowe czy grypę. I to również tylko wycinek ich działań, bo są w trakcie tworzenia także innych testów, które będzie można samodzielnie wykonać a następnie jeśli to konieczne iść do lekarza. Start-up ten zacząć chce jednak od testowania produktu przez lekarzy, a dopiero potem sprzedaży tego urządzenia w aptekach. Plan bardzo zacny, tak jak i sama idea produktu i badań. Więcej przeczytacie na ich stronie.

 

W trzecim artykule przeczytasz o:

DrOmnibusie, o którym wspominałam Wam już kulkukrotnie! To program edukacyjny dla dzieci z autyzmem. Krakowski startup, który robi już światową karierę! Przeczytajcie o nich koniecznie bo edukują, robią dobro i na prawdę pomagają swoim rozwiązaniem. Więcej zarówno w artukule jak i na ich stronie.

 

Wniosek?

To co je łączy to zaakcentowana polskość i tematyka dobrotechnologiczna rzecz jasna. I gdy trafiły one trzy w moje ręce w tym samym czasie, pomyślałam że to super że polskie ale też przecież nic dziwnego. Powstaje bowiem tutaj cała masa genialnych i dobrych technologii. Ciągle wydaje mi się, że nie dowierzamy w to jak genialne pomysły mogą powstawać w Polsce. Nowych technologii szukamy za granicą i zachwycamy się start-upami z zza ocanu, a tu tuż za rogiem powstają turbo dobre biznesy, technologie i ludzie z wielkim sercem.

Zatem apeluję… patrzcie bliżej, wspierajcie lokalnie, promujcie i wierzcie w naszych polskich startupowców, zwłaszcza tych z dobrem w DNA 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *