Jakiej przyszłości chcemy?

Design for the future we want” – to temat tegorocznego #wudkrakow2019! I po zeszłorocznej edycji, która uwiodła mnie totalnie i w tym roku miałam nadzieję na zacny event! I choć piszę ten wpis także dlatego, że zostałam zaproszona jako patron, to opinia jest totalnie subiektywna i nie moderowana przez organizatorów! A więc…

 

Jaki był WUD Kraków 2019?

Gdybym miała podsumować go tylko jednym słowem, powiedziałabym, że był odpowiedzialny! Zaczynając od faktu, że uczestnicy otrzymali prośbę o przyniesienie swoich kubków coby jak najmniej korzystać z tych jednorazowych a dodatkowo w konkursach wygrać można było również wud’owy kubek. Kończąc na adopcji pszczoły i słoiczku miodu! Co było totalnym sztosem tak bardzo spójnym z tematem konferencji!! Wielki ukłon dla organizatorów!! <3

 

 

Organizacja organizacją ale przecież na konferencje chodzi się przede wszystkim po dwie rzeczy:

    1. networking –  I tu znów sztosik – każdy z uczestników, przy rejestracji dostawał opaskę konferencyjną, na której najklejona była jakaś figura geometryczna i aby otrzymać kubek trzeba było znaleźć swojego geometrycznego bliźniaka! Poszukiwanie pary sprzyjało oczywiście poważnemu networkingowi, ale i niezobowiązującemu przybijaniu piąteczek. Super pomysł! Nienachalne a jakże efektywne!
    2. merytorykę – I tu jakbym się miała do czegoś przyczepić to tylko w tym punkcie. Nie wszystkie prezentacje mnie urzekły. Ale rzadko udaje się mieć na całodniowej konferencji same petardy! Niemniej, 3 prelekcje na długo zostaną ze mną!

 

5 steps to change your note taking

Eva-Lotta Lamm mówiła o tym jak rysować notatki! Bardzo ciekawa sama prelekcja ale i dokonania Evy! Warto sprawdzić, nawet jeśli myślisz, że rysowanie nie jest dla Ciebie. I coś na początek – visual starter kit do pobrania!

Understanding the Timeless Needs of Users to Build for the Future

Brian Sullivan opowiadał o tym jak projektować urządzenia w kontekście technologii, lini czasu i odczuć! Dopiero jak zobaczyłam ten slajd to dotarło do mnie ile „technologii przyszłości” jest już naszą teraźniejszością.

Panel dyskusyjny „Design (in) the Future We Want”

Czyli odpowiedź na pytanie jakiej przyszłości dla UX chcą prelegenci! I super inspirujące było to, że wspólnie doszli do wniosku, że chcieliby aby UX zaczął w końcu też rozwiązywać problemy świata a nie tylko aplikacji czy stron internetowych! Taki #dobryUX – co trafia do mnie toooootalnie!

 

 

Podsumowując!

Było super warto spędzić całą słoneczną sobotę w gmachu AGH aby zostać pszczelą mamą, dostać dużą dawkę inspiracji i poczuć się choć na chwilę częścią Designowej społeczności! Dzięki WUD za to co robicie <3

 

Jeśli nie udało Ci się dotrzeć, a kręci Cię UX, design i projektowanie to koniecznie prześledź wszystkie filmiki, które WUD po stream’ie zapisał na swoim facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *