Cycki, biusty, piersi i… rak!

 

Gdyby polki badały się profilaktycznie tak często jak często na brak zdrowia narzekają, byłyby o wiele zdrowsze fizycznie a i psychicznie zapewne też. Profilaktyka w Polsce leży i kwiczy i nie pomagają tu ani akcje uświadamiające ani zniżki ani groźby! A szkoda!

Z pomocą jednak przychodzi technologia i oby ona coś pomogła bo choć dobra to cudów sprawiać nie będzie.

 

Diagnozujący stanik

Nie jest to niestety przykład z polskiego rynku, ale wart pokazania gdyż historia jego powstani jest bardzo zacna.

„Twórca projektu – Julian Rios Cantu – ma dopiero 18 lat, a do rozpoczęcia prac nad takim wynalazkiem skłoniła go sytuacja jego matki, która po wielu latach walki z chorobą została poddana zabiegowi podwójnej mastektomii. Teraz młody człowiek liczy, że wynalazek będzie w stanie ocalić miliony osób.” – tech.wp.pl 

I tak też powstał stanik, który zawiera ponad 200 czujników a jego celem jest badanie objawów. Sprawdza on bowiem strukturę skóry, jej kolor i temperaturę oraz przepływ krwi. Te wszystkie dane trafiają rzecz jasna do aplikacji dzięki połączeniu bluetooth. Co ciekawe, owy stanik wystarczy nosić godzinę tygodniowo, aby był w stanie na bieżąco monitorować stan piersi. W filmiku znajdziesz więcej informacji, których udziela sam twórca 18-letni Julian Rios Cantu!

Aby nie zostawiać z Was poczuciem, że polski rynek daleki od tego rodzaju technologii czas na Braster!

 

Domowa profilaktyka

Braster to urządzenie, które w domowych warunkach robi robotę bardzo podoną do mamografii. Co ważne, nie zastępuje jej, ale pozwala uzupełnić i na bieżąco kontrolować ewentualne zmiany. ”

„Braster to urządzenie medyczne monitorujące rozkład temperatury w piersiach
oraz rejestrujące obszary podwyższonej temperatury,
które mogą świadczyć o zmianach złośliwych.” – jak można przeczytać na stronie braster.eu

„Urządzenie medyczne Braster dzięki specjalnej matrycy wykorzystującej termografię kontaktową jest w stanie zarejestrować nawet 3 mm obszary w piersi o podwyższonej temperaturze, które mogą świadczyć o niepokojących zmianach złośliwych.”

Urządzenie jest oczywiście sparowane z aplikacją, ale również w ramach „abonamentu”obraz z badania wysyła się do Centrum Telemedycznego Braster gdzie lekarz je analizuje i interpretuje, czego efektem jest otrzymanie wyników i informacja o stanie zdrowia, a wszystko to trwa maksymalnie 2 dni.

Minusem może być oczywiście koszt  bo Braster + 1 badanie to koszt 999 zł a każda dodatkowa analiza to kolejne koszty (pakiet 24 badań do wykorzystania przez 27 miesiecy to dodatkowe 299 zł). Może jednak zamiast w nowy telewizor warto zainwestować w taki sprzęt?!

[Jeśli kupiłaś Braster, podziel się informacją jak się sprawdza urządzenie i firma, gdyż post ten nie jest sponsorowany i zależy mi na rzetelnych i obiektywnych informacjach]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *